Copyright 2020 -

تلویزیون تعاملی (IPTV)

امروزه، کاربران دنیای دیجیتال تمایل دارند که در هر کجا و هر زمانی و از طریق هر دستگاهی از رسانه‌ها استفاده کنند. جدیدترین پروژه ارایه شده توسط شرکت تکتا، با نام «رسانه تعاملی شیما» می‌کوشد تا در کنار ارایه سرویس‌های متداول رادیویی و تلویزیونی بر روی دستگاه‌های مختلف (مانند تلویزیون، گوشی‌های تلفن همراه، لپتاپ، کامپیوتر و...)، بسیاری از سرویس‌های رسانه‌ای پیشرفته مثل ویدیوی درخواستی (VOD)، صدای درخواستی (AOD)، بانکداری تلویزیونی، فروشگاه‌های تلویزیونی، بازی‌های شبکه‌ای، و سایر سرویس‌های ارزش افزوده تعاملی و شخصی‌سازی‌شده را بر روی یک بستر امن برای کاربران خود ارایه کند؛ و به این صورت تجربه شخصی‌تر، اجتماعی‌تر و تعاملی‌تری برای کاربران خود به ارمغان ‌آورد.

 

 

برخی از امکانات رسانه تعاملی شیما

Time Shift TV VOD TV Banking

جابه‌جایی زمان، مدیریت زمان در پخش تلویزیونی (Time Shift TV)

 

 

 

 

در رسانه تعاملی شیما با به‌کارگیری فن‌آوری حافظه، این امکان به بیننده داده می‌شود تا برنامه زنده در حال پخش را موقتا متوقف کرده و پس از مدتی، مجددا پخش نماید؛ و یا این‌که برنامه را با عقب‌گرد سریع، به عقب ببرد و یا با جلو بردن سریع، دوباره به زمان واقعی در حال پخش برسد.

ویدیوی درخواستی  (VOD)

 

 

 

 

 

 

 

 

کاربران رسانه تعاملی شیما، می‌توانند فیلم‌های مورد علاقه خود را از آرشیو فیلم و سریال رسانه شیما انتخاب و تماشا نمایند. این برنامه‌ها، در حافظه این سرویس وجود دارند.

بانکداری تلویزیونی

بانکداری مبتنی بر تلویزیون -یکی از کاربردی‌ترین سرویس‌های ارایه‌شده توسط رسانه تعاملی شیما- با یک‌پارچه‌سازی برنامه‌های کاربردی بانکی ثالث، امکان چک کردن حساب بانکی، پرداخت قبوض و استفاده از خدمات بانکی بر بستری امن را برای کاربران خود فراهم می‌آورد.

همچنین امکان خرید اعتبار، محصولات رسانه شیما و یا محصولات ثالث قابل عرضه در این سیستم از طریق ابزار متصل به سرویس‌های رسانه شیما، با استفاده از امکانات الکترونیکی پرداخت و دریافت بانکی بین‌المللی و داخلی نظیر شبکه شتاب (شاپرک) به صورت پیش‌پرداخت و یا پس‌پرداخت، توسط رسانه تعاملی شیما فراهم خواهد شد.

game-on-demand

فروشگاه تلویزیونی

با استفاده از سرویس ارزش افزوده «فروشگاه تلویزیونی»، کاربران رسانه شیما قادر خواهند بود که به معرفی و ارایه خدمات و کالاهای خود بپردازند؛ تا دیگر کاربران را با محصولات تجاری خود آشنا و یا آن‌ها را در معرض فروش بگذارند. کاربران خانگی قادر خواهند بود با استفاده از این سرویس، شیوه متفاوت و نوینی از خرید کالا و خدمات را تجربه کنند.

بازی درخواستی

(Game-On-Demand)

 این قابلیت، به کاربر امکان انتخاب و استفاده از بازی‌های ویدیویی و یا کامپیوتری روی شبکه بر پایه اینترنت (IP) را می‌دهد. کاربران می‌توانند به بازی‌های یک‌نفره و یا چند نفره با دیگر کاربران بپردازند.

سرويس محتوای صوتی درخواستی (AOD)

اين سرويس اين امکان را به شما می‌دهد که از مخزن محتواهای صوتی رسانه شیما، آلبوم مورد علاقه و سلیقه خود را انتخاب نموده و در يک دوره زمانی مشخص آن را بشنوید. اين سرويس جايگزينی مدرن برای سرويس سنتی شنيدن صدا از روی مدياهای فيزيکی مانند DVD/CD است. کاربران امکاناتی که در هنگام شنيدن از روی مدياهای فيزيکی دارند مانند Pause، Play و Stop را نيز در اين سرويس دارا می‌باشند.

OTT Target Advertising Walled Garden

OTT

رسانه تعاملی شیما برای کاربران خود امکان مشاهده و انتقال محتواها و سایر سرویس‌های این رسانه را به‌صورت هم‌زمان بر روی دستگاه‌های مختلف و دستگاه‌های هوشمند خود که متصل به اینترنت است، نظیر رایانه‌های خانگی و قابل حمل، تلویزیون‌های هوشمند، تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها (در پلت‌فرم‌های iOS و اندروید) فراهم می‌نماید. همچنین به کاربران امکان کنترل حساب از راه دور به کمک ابزارهای متصل به اینترنت داده خواهد شد.

تبلیغات هوشمند

در رسانه تعاملی شیما، امکان عرضه تبلیغات در تمام بخش‌های رابط کاربری و محتوای صوتی و تصویری به‌صورت متن، صدا، تصویر و یا چندرسانه‌ای فراهم شده است؛ و این تبلیغات از نظر نوع، مدت زمان، جانمایی، دفعات تکرار، موقعیت مکانی و زمانی، همراه با تعریف گزینه قابلیت انصراف مشترک از ملاحظه تبلیغ و یا اعطای امتیاز یا جایزه برای ملاحظه تبلیغ، قابل مدیریت هستند.

صفحه نمایش اطلاعات

(Walled Garden)

 

 

 

قابلیتی است که توسط آن می‌توان به اطلاعاتی مانند اطلاعات وضعیت آب و هوا، ترافیک، اخبار، نرخ ارز و... دسترسی یافت.

 

کاربران با ثبت‌نام جهت استفاده از این سرویس و دریافت ست‌تاپ‌باکس‌های رسانه تعاملی شیما، در کنار داشتن اینترنت ADSL، می‌توانند تمامی شبکه‌های موجود اعم از سراسری و استانی، و همچنین شبکه‌های اختصاصی را با بالاترین کیفیت ممکن دریافت نمایند. کار با دستگاه‌ها و سرویس رسانه تعاملی شیما بسیار آسان بوده و بخش پشتیبانی این سرویس نیز به صورت شبانه‌روزی در خدمت کاربران است.

 

 

تهران  بزرگراه شهيد چمران  نبش خيابان ملاصدرا صندوق پستی: 5785-1155  تلفن تماس: 88055580 21 98+  نمابر: 88039763 21 98+