Copyright 2020 -

تحقیق و توسعه

پس از به‌روزرسانی زیرساخت‌های الکترونیک و مرتبط با آن،که منجر به خودکفایی کامل در قطعات و زیرسیستم‌های حساس الکترونیک در این شرکت شده است، با امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و یا صاحب فناوری ،تکتا برنامه توسعه گسترده‌ای را در زمینه‌های متفاوت درنظرگرفته است که اهم آن عبارت است از

صنعت پردازش تصویر

شامل پروژه‌ها و محصولات ارایه راه‌کارهای فشرده‌سازی تصویر، نظارت تلویزیونی، استخراج اطلاعات آماری از تصویر، تشخیص بسته‌های جامانده و یا مفقودی، محاسبه سرعت در تصاویر مانند کاربردهای کنترل ترافیکی و سرعت حرکت توپ و بازیکن و محو کردن منطقه‌ای از تصویر و... است. این راهکارها در حال حاضر موجود و آماده بهره‌برداری است.

پردازش صدا

باتوجه به کاربردهای گسترده پردازش صدا، با گروه‌های علمی پژوهشی پروژه‌های متعددی را در دست دارد که از آن بین می‌توان به بانک اطلاعاتی قابل جستجو از مولفه‌های صوت، سنتزکننده صدا بر پایه اجزای تعریف شده، پردازش‌گرهای متعادل‌ساز، انواع پخش‌کننده‌های صدا، ساندینگ کانال صدا در محیط و... اشاره کرد.

تجهیزات نور و صدا

این بخش به‌صورت تخصصی به انواع پروژکتورهای هوشمند و قابل برنامه‌ریزی در فضای سربسته و رو باز پرداخته و محصولات مختلفی را در این راستا معرفی کرده است. همچنین انواع بلندگوهای حرفه‌ای به‌صورت تک و یا آرایه در پوشش‌دهی صدا در فضاهای رو باز و سربسته با حداکثر کیفیت وفاداری طیف و کمترین اعوجاج در صدا و کاملا سفارشی به‌گونه‌ای که با معماری بنا همساز باشد در سبد محصولات تکتا معرفی شده است.

تجهیزات استودیویی و آرشیو

این بخش با بهره‌گیری از تجربه‌های موفق شرکت‌های داخلی و همچنین توانمندی متخصصین تکتا اقدام به توسعه و نوآوری در عرصه راهکارهای آرشیو، تجهیزات فنی تولید، پایه‌های رباتیکی، تجهیزات اتوماسیون صداو تصویر و... نموده است که در بخش محصولات برخی از آن‌ها را می‌توان دید.

تجهیزات الکترونیک و رباتیک

این بخش پشتیبانی‌کننده اصلی پروژه‌های مختلف فنی و همچنین مجری پروژه‌های الکترونیک انرژی، الکترونیک اندازه‌گیری، الکترونیک کنترل و الکترونیک ابزار می‌باشد.

پردازش سیگنال‌های و پردازش صدا و تصویر

زمینه پردازش سیگنال به‌تازگی با رویکردی نوین در شرکت تکتا توسعه یافته است. امروزه پردازش سیگنال دستگاه‌های اندازه‌گیری، مبدل‌ها و سنسورهای صنعتی و پزشکی نیز در دستور کار بخش مهندسی شرکت قرار گرفته است که کاربردهای متنوعی را در زمینه پروژه‌های گوناگون دارا می‌باشد. همچنین موضوع پردازش، تشخیص و سنتز صدا نیز با هدف ساخت زیربناهای لازم برای پروژه‌های پیشرفته فناوری مورد توجه قرارگرفته و هم اکنون به شکل پروژه‌های مختلفی مراحل تکمیل فناوری دانش‌بنیان را در بخش مهندسی شرکت دنبال می‌کند. برخی از پروژه‌های دانش‌بنیان فوق مانند استخراج متا دیتای فایل‌های صوتی با کمک مراکز تحقیقاتی خارجی و به‌صورت بین‌المللی دنبال می‌شود. در زمینه پردازش تصویر نیز گام‌های محکمی در توسعه فناوری با کمک سایرشرکت‌های دانش‌بنیان برداشته شده است که روند توسعه را در این راستا، شتابی دوچندان خواهد داد. از آن میان می‌توانیم به الگوریتم‌های پردازش صحنه و چهره در کنترل پیرامونی مکان مورد نظر و یا اعمال اصلاحات برروی تصویر در حال تصویربرداری مانند تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین‌های ورزشی اشاره کنیم.

تهران  بزرگراه شهيد چمران  نبش خيابان ملاصدرا صندوق پستی: 5785-1155  تلفن تماس: 88055580 21 98+  نمابر: 88039763 21 98+